Program Festivalu 2019

 

26. 9. 2019             Dobrodružné jízdy pro děti MŠ a žáky I. stupně Základních škol

08.00                              Otevření areálu a velkokapacitního stanu s občerstvením.

08.30                              Slavnostní zahájení 12. ročníku Festivalu dračích lodí 2019.

09.00 - 11:10h                 Plavby pro děti na dračích lodích s připravenými úkoly přímo na vodě.

10.30 - 10.50h                 Pohádka "O ševci Kubovi" - I. představení Divadýlka Mrak pro první skupinu účastníků.

11.10 - 11.30h                 Pohádka "O ševci Kubovi" - II. představení Divadýlka Mrak pro druhou skupinu účastníků.

09.00 - 11.00h                 Seniorský víceboj.

11.30 - 13.00h                 Plavby seniorů na dračích lodích.

 

27. 9. 2019             Závody Základních škol a Středoškolský pohár města Znojma

08.00h                             Otevření areálu a velkokapacitního stanu s občerstvením.

08.15 - 08:30h                 Porada vedoucích přihlášených školních posádek.

08:45h                             Slavnostní zahájení Závodů školních posádek.

09.30 - 12:30h                 Závody II. stupně Základních škol a Středoškolský pohár města Znojma.

12.30 - 13:00h                 Vyhlášení výsledků.

 

27. 9. 2019             Vodácký den pro rodiny s dětmi a veřejnost

14.00h                             Slavnostní zahájení, bubny Djembe.

14.00 - 17.00h                 Plavby na dračích lodích pro veřejnost.

14.00 - 17:30h                 Množství aktivit  na vodě a břehu pro děti i dospělé.

14.30h                             Ukázka vybavení, techniky a práce Vodních záchranné služby Brno.

15.00 - 15.30h                 Závody benjamínků TJ Znojmo na minikajacích.

16.00h                             Ukázky z bezpečnosti sjíždění řek Vodáckého centra "Stará vodárna" Znojmo.

16.00 - 18.30h                 Oficiální tréninkové jízdy účastníků Neoficiálního Mistrovství světa amatérských týmů.

16.30 - 17.15h                 Závody mužů v rychlostní kanoistice.

17.30 - 18.15h                 "Vodnická pohádka" pro děti. Představení Dyvadýlka Mrak z Havlíčkova Brodu. 

 

28. 9. 2019             12. ročník Festivalu Dračích Lodí ve Znojmě / Mistrovství Světa 

08.00h                             Porada Kapitánů v restauraci na Plovárně.

09.00h                             Slavnostní zahájení a defilé všech posádek na pódiu.

09.45h                             První ukázková jízda Dračího biatlonu.

10.00h                             Oficiální start závodů 12.ročníku Neoficiálního Mistrovství světa amatérských týmů.

10.00 - 11.15h                 Dračí biatlon.

11.15 - 15.15h                 Kvalifikační jízdy na trati 160m.

15.15 - 16.30h                 Finálové jízdy Neoficiálního Mistrovství světa amatérských týmů na trati 160m.

16.30 - 17.00h                 Duo ARCONA a cimbálovka DENÁR.

17.00 - 18.00h                 Slavnostní vyhlášení výsledků.

18.00h                             Zapálení dračí vatry.

18.00 - 20.00h                 Duo ARCONA

18.20 - 18.40h                 Vystoupení skupiny historického šermu ALBION. 

18.45 - 19.30h                 Gladiátorské sprinty na osvětlených dračích lodích.

19.00 - 19.15h                 Ohňová show na mole.

20.00h                             Dračí ohňostroj.

20.10 - 21.00h                 Duo ARCONA

21.00h                             Cimbálová muzika DENÁR.

DJ                                    Dýkej

Moderátor                        Evropy 2 Nasty

________________________________________________________________________________________________________________________