Pravidla 2022

Prvním závodem bude kvalifikační závod na 2 x 50m. Do závodu se nasazuje losem, který proběhne dne 23.9.2022 on-line. Závod pojedou dvě lodě/posádky současně, jedna startuje po proudu řeky a druhá proti ní proti proudu řeky. Cíl je uprostřed. Dráhy si následně posádky vymění. Požadavek na minimální obsazenost v lodi je 14 pádlujících dragonů + bubeník/ce. Měří se čas elektronickou časomírou s fotobunkou. Každá posádka pojede na obou drahách. Dosažené časy v obou jízdách se sčítají. Závod se vyhodnocuje samostatně. Nejlepší 4 posádky ve společné kategorii MIX a FIRMY pojedou navíc finálovou jízdu. Posádka s lepším dosaženým časem z úvodních jízd si ve finálové jízdě zvolí dráhu pro první finálovou jízdu. Finálovou jízdu absolvuje i kategorie ŽENY v případě, že do závodu v této kategorii odstartují min. 2 posádky. Závod se ukončuje úderem do zvonu pádlem jakéhokoli pádlujícího člena posádky.

 

Hlavní závod Festivalu dračích lodí aneb Neoficiální Mistrovství světa amatérských posádek se jede na trati 150m. Na trati 150m jedou tři lodě v jízdě současně. Všechny přihlášené posádky mimo kategorii ŽENY startují společně. Nasazení do prvních jízd bude podle dosaženého pořadí na trati 50m. Dále dle postupového klíče budou posádky nasazeny do tří hlavních finálových jízd dle výkonnostních kategorií: SPORT, FUN, HOBBY. Finálové jízdy o konečné celkové pořadí pojede každá zúčastněná posádka. Navíc svoji samostatnou finálovou jízdu pojedou také posádky kategorií FIRMY, ŽENY a NEJLEPŠÍ DRES. Požadavek na minimální obsazenost v lodi je 14 pádlujících dragonů + bubeník/ce. Každá přihlášená posádka absolvuje trat 160m min.: 3x , max.: 5x  dle postupového klíče. Závod se ukončuje úderem do zvonu pádlem jakéhokoli pádlujícího člena posádky.

 

Pro podvečerní Gladiátorský závod neexistují žádná pravidla a omezení ve složení posádky. Pojede se na velkých dračích lodích  a maximální obsazenost v lodi je 10 pádlujících dragonů + 1 "rytíř"ukončující závod. Tento "jedenáctý člen" posádky jede v rytířské zboji a pomocí kopí ukončuje závod úderem do terče přičemž kopí do terče může být i hozeno.  "Rytíř" v lodi stojí na přídi a nepádluje. Nejede bubeník/ce. V případě, že v závodě cíl/terč netrefí ani jedna z posádek bude vyhodnocena jako vítezná posádka v dané jízdě ta posádka, kde se pádlující dříve dotknou terče pádlem a pokud ani toto nenastane tak ta posádka, která první projede cílovou rovinou. Postupuje se KO systémem. Reprezentují se města. 

Vítězná posádka získá Prize money ve výši 5.000,- Kč